Menu
Dla mediów

Twój Partner w Biznesie

 

26 lipca 2017, 15:27

MAKRO Polska partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk

Sieć hurtowni MAKRO Polska była partnerem siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Łodzi, który odbył się w dn. 14-21 lipca. Na uczestników czekały m.in. Kino Kulinarne i restauracja pop-up Kuchnia Transatlantyk.

Festiwal to prawdziwe święto dla miłośników wybitnego światowego kina i muzyki. Organizatorzy przygotowali m.in. pokazy ponad 200 filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata, konkursy kompozytorskie, debaty i spotkania z twórcami. Na uczestników czekały także atrakcje wprost ze świata gastronomii: Kino Kulinarne, którego sieć hurtowni MAKRO Polska było partnerem oraz restauracja pop-up Kuchnia Transatlantyk, gdzie MAKRO jako partner główny zapewniło najwyższej jakości produkty do przygotowania wyjątkowych dań dla uczestników festiwalu.

W Kinie Kulinarnym wyświetlane były filmy dokumentalne i fabularne o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej, promujące ideę slow food, żywności wolnej od chemii i GMO, przedstawiające aktywistów, gwiazdy kulinariów oraz wybitne postacie historyczne i współczesne. Seanse połączone były z nawiązującymi do tematyki filmów kolacjami, przygotowanymi przez wyjątkowych szefów kuchni, takich jak Kasia Daniłowicz czy Wojciech Modest Amaro. Natomiast przy ul. Piotrkowskiej powstała restauracja pop-up Kuchnia Transatlantyk. Kulinarni mistrzowie, m.in. Ernest Jagodziński czy Jarek Walczyk, przygotowywali tam dania ilustrujące najnowsze trendy w świecie gastronomii, takie jak propospołeczna funkcja jedzenia czy korzystanie z dóbr pola i łąki, o których można przeczytać także w „Trend Booku” wydanym przez MAKRO Polska w ramach programu „Szef dla Szefów” i cyklu „Trendy Kolacji”. Za projekt Kuchnia Transatlantyk odpowiadają: Patryk Dziamski (Dziamski Concept), Tomasz Tarkowski (TT Events) oraz Executive Chef Artur Kokoszka (Trener Makro).

Załączniki

9.jpg
rozmiar: 4 MB
typ: .jpg
10.jpg
rozmiar: 2 MB
typ: .jpg
11.jpg
rozmiar: 3 MB
typ: .jpg
6.jpg
rozmiar: 1 MB
typ: .jpg
7.jpg
rozmiar: 1 MB
typ: .jpg

Kontakt dla mediów

Słowa kluczowe

MAKRO, MAKRO Polska

Inne formaty komunikatu