Menu
Dla mediów

Twój Partner w Biznesie

 

11 października 2017, 14:27

MAKRO Polska nagrodziło liderki handlu tradycyjnego

Znamy wyniki plebiscytu „Handel jest kobietą”, organizowanego przez sieć hurtowni MAKRO Polska. Wyróżnienia w trzech kategoriach wręczono na uroczystej gali 10 października w Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie.

 

„Handel jest kobietą” to wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez MAKRO Polska, które odbyło się 10 października – w Dniu Własnego Biznesu – w Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie. Spotkanie zainaugurowało cykl, którego celem jest  celebrowanie przedsiębiorczości wśród kobiet oraz docenienie ich za sukcesy i zaangażowanie w prowadzenie własnych biznesów, jakimi są sklepy spożywcze i spożywczo-przemysłowe.

 

Podczas uroczystej gali, w której udział wzięło kilkadziesiąt liderek handlu tradycyjnego z całej Polski, wręczono wyróżnienia w trzech kategoriach: Innowacja w biznesie, Działanie na rzecz lokalnej społeczności oraz Kobieta Roku 2017. Zwyciężczynie plebiscytu otrzymały vouchery do SPA o wartości 1500 zł, ufundowane przez sieć hurtowni MAKRO Polska.

 

Tytuł Kobiety działającej na rzecz lokalnej społeczności zdobyły Elżbieta Dettlaff i Mirosława Dettlaff, prowadzące sklep Spożywczo-Przemysłowo-Odzieżowy „Mireczka”, które zbudowały plac zabaw dla dzieci przed swoim sklepem.

 

W kategorii Kobieta innowacyjna w biznesie wyróżnienie otrzymała Urszula Drągowska, właścicielka sklepu spożywczego „Wodnik” w Kozienicach, która jako pierwsza wychwytuje nowości na rynku i wprowadza je do swojego sklepu.

 

Natomiast Kobietą Roku została  Maria Urbańczyk, właścicielka dynamicznie rozwijających się pięciu sklepów ODIDO, zarządzająca dużym zespołem, z odwagą podejmująca biznesowe decyzje i wprowadzająca kreatywne pomysły w życie.

 

„Wielokrotnie umiejętności kobiet są postrzegane raczej jako wrodzone cechy ich kobiecych charakterów, a nie jako nabyte i rozwijane poprzez naukę kompetencje. Prawdziwe liderki dbają o rozwój własny i swojego zespołu, który budują i wzmacniają. Nieustannie skupiają się na zdobywaniu nowych umiejętności, zwiększaniu efektywności i poprawianiu osiągniętych wyników – zarówno własnych, jak i innych ludzi, z którymi współpracują. Jako członek komisji METRO ds. różnorodności międzynarodowej chciałbym podkreślić, że zależy nam na tym, by większa liczba kobiet zajmowała wiodące pozycje w biznesie. Wyróżniamy kobiety handlu tradycyjnego w trzech kategoriach, by inspirować do tego także innych” – mówi David Antunes, Dyrektor Pionu Handlowego MAKRO Polska.

 

„Nawet niewielkie innowacje potrafią zmienić biznes na bardziej nowoczesny i konkurencyjny. Warto je wprowadzać w odpowiedzi na potrzeby klientów – najczęściej oni sami zgłaszają, co można zmienić i poprawić. Na przykład mój sklep był pierwszym w regionie, gdzie można było płacić kartą, nieustannie wprowadzamy także wszelkiego rodzaju nowości produktowe” – powiedziała Urszula Drągowska, laureatka w kategorii Kobieta innowacyjna w biznesie.

 

Na wszystkie uczestniczki spotkania „Handel jest kobietą” czekało wiele atrakcji. Malka Kafka, przedsiębiorczyni i właścicielka sieci restauracji „Tel Aviv Urban Food” udzieliła prelekcji o byciu bizneswoman, natomiast Agnieszka Kramm z Fundacji Miejsce Kobiet opowiedziała o autentyczności w biznesie. Ekspertki wymieniły się także spostrzeżeniami z liderkami handlu tradycyjnego podczas panelu dyskusyjnego.

 

Nie zabrakło również rozrywki i relaksu, w tym zajęć ze stylistką i warsztatów automasażu. Każda z pań miała także wykonany profesjonalny makijaż biznesowy, a następnie sesję portretową, z której zdjęcia otrzymała do własnych celów.

 

Ogólnopolskie wydarzenie w Warszawie rozpocznie cykl spotkań lokalnych i prezentacji sylwetek kobiet w polskim handlu tradycyjnym. Partnerami spotkania były: Fundacja Miejsce Kobiet – fundacja zajmująca się aktywizacją kobiet w takich obszarach, jak: życie społeczne, zawodowe, kulturalne, osobiste, a także przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji oraz Sukces Na Obcasach – społeczność założona przez Izabelę Wołyniec-Sobczak, zrzeszająca kobiety, które pragną się rozwijać, uczyć, zdobywać nowe umiejętności i czerpać inspirację od osób, które osiągnęły już sukces. Patronat medialny nad cyklem objęły Wiadomości Handlowe – magazyn i portal profesjonalistów rynku handlowego, hurtowego i branży FMCG w Polsce i na świecie.

Załączniki

Handel Jest Kobieta.JPG
rozmiar: 327 KB
typ: .JPG
Handel Jest Kobieta_2.JPG
rozmiar: 280 KB
typ: .JPG
Innowacja w biznesie.JPG
rozmiar: 353 KB
typ: .JPG
Kobieta Roku_1.JPG
rozmiar: 306 KB
typ: .JPG
Kobieta Roku_2.JPG
rozmiar: 325 KB
typ: .JPG
Wszystkie laureatki.JPG
rozmiar: 387 KB
typ: .JPG
Prelekcja Malki Kafki_1.JPG
rozmiar: 457 KB
typ: .JPG
Prelekcja Malki Kafki_2.JPG
rozmiar: 465 KB
typ: .JPG
Prelekcja Malki Kafki_3.JPG
rozmiar: 265 KB
typ: .JPG
Panel dyskusyjny_1.JPG
rozmiar: 435 KB
typ: .JPG
Panel dyskusyjny_2.JPG
rozmiar: 374 KB
typ: .JPG
Makijaze_1.JPG
rozmiar: 298 KB
typ: .JPG
Makijaze_2.JPG
rozmiar: 330 KB
typ: .JPG
Sesje fotograficzne.JPG
rozmiar: 295 KB
typ: .JPG
Stylizacja_1.JPG
rozmiar: 335 KB
typ: .JPG
Stylizacja_2.JPG
rozmiar: 312 KB
typ: .JPG
Warsztaty automasazu.JPG
rozmiar: 348 KB
typ: .JPG
Sukces na Obcasach_logo.jpg
rozmiar: 300 KB
typ: .jpg
Wiadomosci Handlowe_logo.jpg
rozmiar: 263 KB
typ: .jpg

Kontakt dla mediów

Słowa kluczowe

MAKRO, MAKRO Polska

Inne formaty komunikatu