Menu
Dla mediów

Twój Partner w Biznesie

 

21 marca 2018, 09:30

Nowa Dyrektor Pionu Personalnego w MAKRO Polska

Z dniem 1 marca br. stanowisko Dyrektora Pionu Personalnego i Członka Zarządu w MAKRO Polska objęła Katarzyna Kosel. Będzie ona odpowiadać za politykę personalną ogólnopolskiej sieci hurtowni.

 

Katarzyna Kosel od 2012 roku związana była z Grupą Kingfisher. W 2017 roku pracowała dla największej spółki w Grupie Kingfisher B&Q plc w Wielkiej Brytanii, gdzie odpowiadała za 8,5% obrotu całej Grupy, pełniąc rolę Dyrektora Handlowego Pionu Technicznego. W latach 2012-2016 pracowała na rzecz spółki Castorama Polska sp. z o.o. jako Dyrektor ds. Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej. Piastowała również stanowisko Członka Komitetu Odpowiedzialności Społecznej w Grupie KingFisher.

 

W 2015 roku dołączyła do Zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHID) jako Członek Zarządu ds. sieci przemysłowych i pełniła tę funkcję przez 2 lata. We wcześniejszych etapach swojej kariery przez blisko 12 lat związana była z siecią Carrefour Polska, gdzie przez ostatnie 7 lat zajmowała stanowisko Dyrektora Zasobów Ludzkich Dyrekcji Generalnej. Katarzyna Kosel posiada ukończone studia MBA w obszarze strategicznego zarządzania Zasobami ludzkimi oraz program AMP IESE Business School i jest magistrem ekonomii.

 

W marcu 2018 roku Katarzyna Kosel objęła stanowisko Dyrektora Pionu Personalnego i Członka Zarządu w sieci MAKRO Polska. Będzie odpowiadać za politykę personalną tej ogólnopolskiej sieci hurtowni. MAKRO Polska jest liderem w branży samoobsługowego handlu hurtowego. Usługi firmy, skierowane do przedsiębiorców, obejmują zarówno kompleksowe zaopatrzenie, jak i nowoczesne rozwiązania biznesowe. Sieć hurtowni prowadzi programy odpowiedzialności społecznej, m.in. Szef dla Młodych Talentów, poprzez który pomaga młodym kucharzom stawiać pierwsze kroki w karierze. Z myślą o pracownikach natomiast firma prowadzi szkolenia i programy rozwojowe, m.in. METRO POTENTIALS, Akademię Aktywnej Dystrybucji, Akademię Pionu Handlowego czy Akademię Aktywnej Sprzedaży.

 

Sieć w lutym br. zdobyła prestiżowe certyfikaty TOP Employer Polska 2018 i TOP Employer Europe 2018. Otrzymują je firmy, które wyróżniają się na rynku pracy jako najlepsi pracodawcy, zapewniają swoim pracownikom odpowiednie narzędzia i warunki oraz pielęgnują talenty na wszystkich szczeblach organizacji. Natomiast w listopadzie 2017 roku MAKRO Polska zostało wyróżnione w badaniu „HR Najwyższej Jakości”, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Sieć hurtowni została uznana za przedsiębiorstwo realizujące politykę personalną wyróżniającą się na tle innych organizacji, wyznaczające trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz upowszechniające wysokie standardy branży HR w Polsce.

Załączniki

Katarzyna Kosel.JPG
rozmiar: 198 KB
typ: .JPG

Kontakt dla mediów

Słowa kluczowe

MAKRO, MAKRO Polska

Inne formaty komunikatu