Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
17 listopada 2010, 08:31

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z MAKRO Cash & Carry

image

W ramach udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości MAKRO przeprowadzi konkurs pod hasłem ,,Pomysłowy przedsiębiorca”, adresowany do klientów z branży hotelarsko-gastronomicznej, handlowej oraz klientów z sektora usług, firm i instytucji. Każdy uczestnik, który do 10 grudnia przedstawi ciekawe działanie promocyjne podjęte w swojej firmie, ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

MAKRO Cash & Carry jako firma zorientowana na potrzeby klienta z branży B2B chętnie wspiera inicjatywy promujące przedsiębiorczość. Jesteśmy przekonani, że zachęcanie młodych ludzi do aktywnego działania w biznesie jest ważne dla przyszłego rozwoju polskiego rynku. I właśnie dlatego MAKRO została partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – powiedział Uwe Holzer, Prezes MAKRO Cash & Carry Polska.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i kreatywne działania młodych ludzi. Projekt jest przeprowadzany przez koalicję różnorodnych organizacji i instytucji, a także osób fizycznych, dla których przedsiębiorczość jest istotną wartością społeczną. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm, którzy za cel postawili sobie propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi – zachęcania ich do aktywnej postawy wobec życia i poczucia współodpowiedzialności za przyszłość świata.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane są między innymi merytoryczne szkolenia i wykłady, konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, a także wystawy, przedstawienia i happeningi.

Obecnie w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaangażowanych jest aż 88 państw z całego świata, w tym również Polska. Bieżącymi przygotowaniami do Tygodnia kieruje Ogólnopolski Komitet Koordynacyjny, któremu w tym roku przewodniczy fundacja Polska Przedsiębiorcza.

Ogólnopolski Komitet Koordynacyjny współtworzą przedstawiciele Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Forum Młodych PKPP Lewiatan, Fundacja FOR oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Więcej informacji o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości można uzyskać na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl, a o konkursie ,,Pomysłowy Przedsiębiorca” na stronie internetowej www.makro.pl oraz w Dziale Obsługi Klienta w każdej hali MAKRO.

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska