Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
7 października 2010, 07:31

Ogłoszono zwycięzców plebiscytu MAKRO na ulubioną gdańską restaurację!

W weekend 25 i 26 września br. ponad 2, 5 tysiąca osób oddało głos na swoją ulubioną gdańską restaurację. Największe uznanie zdobyły CIUCIU Cukier Artist, Bar Pod Rybą i Restauracja „Kresowa”.

Celem plebiscytu jest promocja gdańskich lokali gastronomicznych oraz wyłonienie tych, które cieszą się najlepszą opinią i największą sympatią wśród klientów. Głosujący mogli przydzielać ulubionym restauracjom (biorącym udział w akcji „Rozsmakuj się w Gdańsku”) gwiazdki w kategoriach: jakość obsługi, wystrój lokalu oraz walory smakowe serwowanych potraw.

Zwycięzcą plebiscytu została manufaktura słodyczy CIUCIU Cukier Artist, która zdobyła największą liczbę maksymalnych ocen we wszystkich konkursowych kategoriach. Drugie miejsce zdobył słynny Bar pod Rybą, natomiast trzecie miejsce przypadło Restauracji „Kresowej”.

image mini

Nagrodami dla trzech najpopularniejszych gdańskich restauracji są bony towarowe o wartości 10 000, 5 000 i 2 000 zł brutto do zrealizowania w hali MAKRO w Przejazdowie. Uroczyste rozdanie nagród w konkursie będzie miało miejsce 12 października 2010 r. w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Klienci głosujący na ulubioną restaurację odpowiedzieli także na pytanie, dlaczego z przyjemnością odwiedziliby wybrany lokal ponownie. Komisja Konkursowa wytypowała najciekawsze zgłoszenia i przyznała 5 wartościowych nagród głównych oraz 20 nagród pocieszenia.

„Rozsmakuj się w Gdańsku – weekend za pół ceny” już po raz drugi zorganizował Urząd Miasta Gdańsk wraz z partnerami – firmą MAKRO Cash & Carry oraz licznymi restauracjami i instytucjami kultury usytuowanymi w obrębie Głównego Miasta. W ciągu weekendu 25 i 26 września gdańszczanie i turyści mogli zwiedzać wybrane muzea i galerie, korzystać z noclegów oraz posilać się w gdańskich restauracjach i kawiarniach za pół ceny! Istotnym elementem akcji był konkurs „Moja ulubiona restauracja” organizowany przez MAKRO Cash & Carry. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji – przejażdżek zabytkowym tramwajem, historycznych spacerów z przewodnikiem czy promocji na bilety w gdańskim ZOO. Akcja „Rozsmakuj się w Gdańsku” ma na celu promocję miasta i jego najciekawszych miejsc – w tym także najlepszych lokali gastronomicznych.

W tym roku akcja "Rozsmakuj się w Gdańsku – weekend za pół ceny" jest nominowana do prestiżowej nagrody " Skrzydła Trójmiasta" w kategorii „Inspiracje Trójmiasta” za „największe oblężenie gdańskich lokali gastronomicznych w historii.” Są to niezależne nagrody za wybitność, przyznawane w głosowaniu Czytelników Portalu Trojmiasto.pl. Idea nagrody zakłada promowanie przedsięwzięć, wydarzeń oraz osób, które sprawiają, że w Trójmieście żyje się lepiej, pracuje ciekawiej i wypoczywa pełniej.

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska