Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
27 października 2015, 13:48

Zbliża się finał „Mistrzostw Młodych Kucharzy”

Zbliża się finał „Mistrzostw Młodych Kucharzy”

Warszawa, 27 października 2015 – Końcowe etapy konkursu „Mistrzostw Młodych Kucharzy” organizowanego przez firmę MAKRO Cash & Carry, odbędą się już w przyszłym miesiącu. W dwóch ostatnich rundach rywalizacji wezmą udział dwuosobowe zespoły ze szkół gastronomicznych z całej Polski, a na najlepszych czeka wielki finał z udziałem światowego jury.

 

Już 19 listopada, 24 wytypowane zespoły będą miały okazję zmierzyć się ze sobą w półfinale konkursu i wykorzystać wiedzę oraz doświadczenie zdobyte podczas intensywnych przygotowań. Dla 12 najlepszych drużyn będzie to bilet do wielkiego finału, który odbędzie się 20 listopada w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości MAKRO w Warszawie. O tytuł mistrzów zespoły walczyć będą przed międzynarodowym jury, którego członkowie należą do Światowego Stowarzyszenia Kucharzy.

 

Na zwycięzców, oprócz prestiżowego tytułu „Mistrzów Młodych Kucharzy”, czeka możliwość dołączenia do kulinarnej Polskiej Reprezentacji Juniorów oraz uczestniczenia w prestiżowych międzynarodowych konkursach m.in. Kulinarnym Pucharze Świata w Luxemburgu. Dodatkowo, laureaci otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł. Swoim zwycięstwem zapewnią także nagrodę dla opiekuna – 1,5 tys. zł oraz nagrody rzeczowe o wartości 7 tys. zł dla szkoły. Nagrodą za drugie miejsce jest 6 tys. zł dla laureatów, zaś za trzecie miejsce - 4 tys. zł. oraz nagrody rzeczowe dla szkół (odpowiednio o wartości 5 tys. oraz 2,5 tys.) i bony na zakupy w MAKRO dla nauczycieli (odpowiednio 1 tys. oraz 500 zł).

 

„Mistrzostwa Młodych Kucharzy” stanowią kontynuację ogólnopolskiego konkursu „Zgotuj Sobie Sukces“, od sześciu lat organizowanego przez firmę MAKRO. Mistrzostwa skierowane są do uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Celem rywalizacji jest promocja młodych kucharzy, oraz rozwój ich kompetencji, a tegoroczna edycja konkursu będzie pierwszą promującą polskie produkty regionalne.

 

 

Patronat nad konkursem „Mistrzostwa Młodych Kucharzy” objęły: Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Agencja Rynku Rolnego oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.

 

Szczegółowe zasady Mistrzostw znajdują się w Regulaminie oraz na stronie www.makro.pl (zakładka „Gazetki i promocje”).

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska