Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
26 listopada 2020, 15:52

METRO ponownie wyróżnione w Dow Jones Sustainability Index

Zrównoważony rozwój to kluczowy element modelu biznesowego METRO AG, co po raz kolejny potwierdzone zostało umieszczeniem firmy w opublikowanym 13 listopada w USA rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Index (DJSI) w segmencie „Handel detaliczny żywnością i artykułami pierwszej potrzeby". To już szósty raz z rzędu, kiedy METRO znalazło się w rankingu, jako jedno z zaledwie 6 (na 41 ocenianych) przedsiębiorstw handlu detalicznego. Szczególnie wysoko zostały ocenione starania METRO w takich obszarach, jak: strategia na rzecz klimatu, GMO oraz zdrowie i odżywianie.

 

– Zrównoważony rozwój dotyczy wszystkich: konsumentów i firm, restauratorów i gości, małych detalistów i ich klientów. Rating po raz kolejny potwierdza nasze wysiłki w tym zakresie i pokazuje nam, jak ważne jest, aby codziennie pracować wspólnie z naszymi klientami na rzecz odpowiedzialnego wykorzystania powierzonych nam zasobów. Nie bez powodu zrównoważone działanie jest jednym z kluczowych elementów misji METRO - skomentowała Veronika Pountcheva, Dyrektor ds. Globalnej Odpowiedzialności Korporacyjnej METRO AG.  – Zwłaszcza w czasach wyzwań spowodowanych pandemią COVID-19, staje się jasne, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność w zakresie dbania o przyrodę, gospodarkę i społeczeństwo. Jako METRO jesteśmy gotowi sprostać tej odpowiedzialności i realizować nasze cele  w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Znany na całym świecie Dow Jones Sustainability Index od 1999 stosowany jest do oceny spółek giełdowych na całym świecie w zakresie zrównoważonego rozwoju. W tym roku tej ocenie poddało się około 3500 firm. Wyniki rankingu są ważnym wskazaniem dla inwestorów, które firmy troszczą się o środowisko, a także rozwój gospodarczy i społeczny.

 

Lista obszarów podlegających ocenie z roku na rok jest aktualizowana i rozszerzana, na  przykład w tym roku po raz pierwszy zadano pytania dotyczące udziału opakowań zrównoważonych (szkło, papier) i tych z tworzyw sztucznych na półkach sklepowych. METRO uzyskało wynik niemal identyczny z zeszłorocznym, uzyskując 81 punktów w trzech obszarach tematycznych (gospodarka, społeczeństwo, środowisko). W obszarze gospodarki najwyżej oceniono METRO jeśli chodzi o dialog z prawodawcami i uczestnikami procesów politycznych, politykę dotyczącą zdrowia i odżywiania, a także ochrony danych. W wymiarze środowiskowym, grupa uzyskała najlepsze wyniki w obszarach: strategii ochrony klimatu, GMO oraz zagrożeń związanych z nadmiernym użyciem wody w łańcuchu dostaw. W wymiarze społecznym METRO, podobnie jak w latach ubiegłych, szczególnie wysoko zostało ocenione w obszarze praw człowieka.

Załączniki

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska