Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
25 stycznia 2021, 16:27

Tytuł Top Employer już po raz czwarty przyznany MAKRO Polska

Tytuł Top Employer już po raz czwarty przyznany MAKRO Polska

Wedle znanego porzekadła, sztuką jest dokonać czegoś trzykrotnie. To osiągnięcie poprawiło właśnie MAKRO Polska, po raz czwarty z rzędu otrzymując prestiżowy certyfikat Top Employer Polska, przyznawany przez Instytut Top Employer.

 

Certyfikat TOP Employer wydawany jest na świecie od ponad 25 lat. W naszym kraju przyznano go po raz dwunasty. Na uhonorowanie nim mogą liczyć ci pracodawcy, których wyróżniają wysokie standardy działań w zakresie prowadzonej polityki personalnej, a szczególnie w obszarze tworzenia angażującego środowiska pracy dla swoich pracowników. Kompleksową ocenę zapewnia szczegółowa ankieta składająca się z 20 obszarów tematycznych i obejmuje m.in. strategię rozwoju zasobów ludzkich, środowisko pracy, zarządzanie talentami, ale także dbałość o dobrą kondycję pracowników czy równość traktowania oraz integrację społeczną. Wśród ponad 1600 firm i organizacji ze 120 krajów znalazło się po raz czwarty z rzędu MAKRO Polska, które poprzez to ważne wyróżnienie – tytuły Top Employer Polska i Top Employer Europe 2021, potwierdza swoją pozycję w gronie najlepszych pracodawców zarówno w Polsce jak i na świecie.

 

– W imieniu całego zespołu MAKRO Polska dziękuję Instytutowi Top Employer za uhonorowanie naszych wieloletnich działań w zakresie polityki personalnej. To jedno z najważniejszych wyróżnień otrzymanych przez naszą firmę, a szczególnie cieszy fakt, iż Instytut Top Employer przyznał je nam już po raz czwarty – mówi Katarzyna Kosel, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Personalnego MAKRO. – Jest to także dowód, że działania prowadzone przez nas na rzecz zapewniania pracownikom optymalnych warunków pracy, rozwoju zawodowego i społecznego plasują nas w gronie czołówki światowych pracodawców i możemy być dumni, że w ten sposób budujemy wartość naszego kapitału społecznego. To motywuje nas do ciągłego doskonalenia wdrażanych w MAKRO praktyk i polityk HR, by środowisko pracy w naszej firmie dostarczało pracownikom jeszcze więcej satysfakcji.

 

Znakiem rozpoznawczym działań MAKRO Polska na rzecz rozwoju zespołów jest konsekwentne inwestowanie w rozwój pracowników poprzez realizację programów szkoleniowych, takich jak Akademia Aktywnej Sprzedaży, Akademia Sił Sprzedaży czy też inspirowanie pracowników i klientów poprzez tematyczne warsztaty kulinarne.

 

– Warto podkreślić, że mimo pandemii nie przerwaliśmy działań rozwojowych. Przeprowadziliśmy blisko 200 szkoleń w wersji online, szkoląc w ten sposób blisko 2000 osób. Nowy, odświeżony w tym roku, program onboardingowy pt. MAKRO Kosmos funkcjonuje także w wersji hybrydowej, zapewniając bezpieczne i efektywne wejście do organizacji naszym nowym pracownikom –  komentuje Katarzyna Kosel.

 

Instytut Top Employer to globalny autorytet w zakresie identyfikowania i promowania najwyższych standardów w obszarze warunków pracy. Co roku wyróżnia najlepszych pracodawców, ale też oferuje dostęp do wiedzy i najlepszych praktyk HR, dzięki czemu firmy z różnych części świata i sektorów gospodarki mogą korzystać z doświadczenia innych organizacji. Ważność certyfikatu Top Employer of the Year wynosi rok, co sprawia, że jego odnowienie wymaga ciągłej pracy i rozwoju.

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska