Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów

Informacja przeznaczona dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?

24 maja 2023, 12:40

Wino roku 2023

Wino roku 2023

Sieć hurtowni MAKRO Polska wprowadziła do oferty Wino Roku 2023. To białe, czerwone i różowe Cepa Divisa, pochodzące z hiszpańskiego rejonu Alta Rioja. Wina te są dostępne wyłącznie w halach sieci.  

 

W tegorocznej edycji „Wino Roku 2023” zostało wybrane białe, czerwone i różowe wino Cepa Divisa, produkowane przez firmę Bodega Carlos Serres w północnej części Hiszpanii w rejonie Rioja Alta. Region ten słynie z szerokiej oferty win, których uprawie sprzyja dominujący klimat atlantycki i gliniaste gleby.

 

Wina Cepa Divisa słyną z wyraźnego, owocowego smaku. Jest to odpowiedź na najnowsze trendy i oczekiwania konsumentów – mówi Tomasz Noga, Specjalista ds. wina w MAKRO Polska. – Firma Bodega Carlos Serres stosuje nowoczesne metody winifikacji, które wpływają na wyjątkowy smak i trwałość wina.  

 

Wino Cepa Divisa Vendima Seleccionada ze szczepu Tempranillo ma jasnoczerwony kolor z fioletowymi refleksami. Jego orzeźwiający smak z nutami dymu i wanilii, lukrecji oraz czarnych owoców sprawia, że jest idealne do wszelkich rodzajów mięs, a także makaronów, ryżu i dań z warzywami.

 

Z kolei Cepa Divisa Viura o jasnosłomkowej barwie ma wyrazisty, intensywny zapach z nutą owoców cytrusowych i zielonych jabłek. Może być podawane jako samodzielna przystawka do tapasów, do łagodnych potraw z ryżu, białych mięs, zimnych kremów, białych ryb i skorupiaków.

 

Wśród Wina Roku 2023 nie mogło również zabraknąć wina różowego. Cepa Divisa Rosé ma niezwykle wyrazisty aromat malin, z nutami fiołka, cukierków i balsamico. Jest uniwersalne. Idealnie pasuje do kuchni śródziemnomorskiej, szczególnie podkreślając smak smażonych ryb lub potrawy z warzyw, ryżu, makaronów, roślin strączkowych, czerwonego i białego mięsa, a nawet i serów.

 

Załączniki

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska