Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
6 lutego 2013, 10:08

Zimowa oferta owoców i warzyw w MAKRO

Jak pokazują badania, aż 15% produktów w koszyku zakupowym Polaków stanowią owoce i warzywa. Zimowa oferta owoców i warzyw dostępnych w halach MAKRO Cash & Carry to szeroki wybór produktów od producentów z Polski i ze świata. Sieć hurtowni przygotowała również owocową ofertę specjalnie na Walentynki.

W minionym roku Polska zajęła pierwsze miejsce obok Niemiec, Austrii i Włoch w rankingu opracowanym przez Europejską Radę Informacji o Żywności –  jako kraj, w którym spożywa się najwięcej owoców i warzyw.  Spełniamy również normy Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące norm dziennego spożycia warzyw i owoców – min. 400 gram dziennie.
 
W zimowej ofercie MAKRO znaleźć można szeroki wybór owoców i warzyw. Warto pamiętać, że wiele z nich uważana jest powszechnie za afrodyzjaki. Szparagi, seler, pietruszka, dynia, winogrona czy granaty mogą stać się doskonałymi bohaterami walentynkowej kolacji. Jako deser wybrać natomiast można truskawki czy maliny – w lutym dostępne w halach MAKRO  w wyjątkowych opakowaniach w kształcie serca.
 
W okresie zimowym szczególnie popularne są bogate w witaminę C owoce cytrusowe. W ostatnich latach widoczny jest wyraźny wzrost ich popularności. W ubiegłym roku ich konsumpcja wyniosła 12,8 kg na osobę. Trend ten widoczny jest również w MAKRO. Klienci hal chętnie sięgają również po owoce egzotyczne: awokado, figi czy papaje.
 
Więcej informacji o ofercie warzyw i owoców dostępnej w halach MAKRO znaleźć można na stronie www.makro.pl.

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska

Słowa kluczowe

handel,