Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
26 listopada 2018, 11:01

Młodzi kucharze odkryli tradycyjne polskie smaki na Mikserze Kulinarnym

Młodzi kucharze odkryli tradycyjne polskie smaki na Mikserze Kulinarnym

Za nami kolejne spotkanie edukacyjne dla uczniów szkół gastronomicznych organizowane w ramach programu Szef dla Młodych Talentów. W listopadowym Mikserze Kulinarnym udział wzięło ponad 170 młodych adeptów sztuki kulinarnej z całego kraju. Temat przewodni wydarzenia nawiązał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Listopadowy Mikser Kulinarny przyciągnął do Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie ponad 170 młodych kucharzy z całej Polski. Pokaz kulinarny poprowadzili Michał Grzywacz i Cezary Powała – szefowie kuchni pokazowej hali MAKRO nr 1 w Warszawie. Zaprezentowali oni rosół z żabich udek z makaronem z pomidorów i naleśnikiem z czarnuszką, a także comber jagnięcy z jabłkowym puree z buraków, pikowaną szarlotką i kwaśną śmietaną – współczesne interpretacje przepisów zaczerpniętych z pierwszych polskich książek kucharskich. Na uczestników czekała także prelekcja nt. historii kuchni polskiej, którą poprowadził Jarosław Dumanowski, kierujący Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Po Mikserze Kulinarnym uczniowie rozwiązali test sprawdzający wiedzę. Dwie osoby, które zdobędą najwyższy wynik, czeka specjalna nagroda – tygodniowy staż w kuchni pokazowej hali MAKRO nr 1 w Warszawie pod czujnym okiem szefów kuchni: Michała Grzywacza i Cezarego Powały.

 

Szef dla Młodych Talentów to program odpowiedzialności społecznej, prowadzony przez MAKRO Polska z myślą o uczniach szkół gastronomicznych. Jego celem jest integrowanie szkół gastronomicznych z sektorem HoReCa oraz tworzenie młodych kucharzom możliwości nauki od najlepszych szefów kuchni poprzez Miksery Kulinarne, staże oraz materiały edukacyjne (w tym książkę „Mix Wiedzy Kulinarnej”).

 

Załączniki

SdMT_1.JPG
SdMT_1.JPG
SdMT_1.JPG
rozmiar: 358,4 kB
typ: .jpg
SdMT_2.JPG
SdMT_2.JPG
SdMT_2.JPG
rozmiar: 341,7 kB
typ: .jpg
SdMT_3.JPG
SdMT_3.JPG
SdMT_3.JPG
rozmiar: 375,4 kB
typ: .jpg
SdMT_4.JPG
SdMT_4.JPG
SdMT_4.JPG
rozmiar: 353,0 kB
typ: .jpg
SdMT_5.JPG
SdMT_5.JPG
SdMT_5.JPG
rozmiar: 339,1 kB
typ: .jpg

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska