Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów
19 kwietnia 2013, 09:21

Relacja z pierwszej konferencji z cyklu „Konkurencyjność sklepu osiedlowego - jak ją zwiększyć?”

Relacja z pierwszej konferencji z cyklu „Konkurencyjność sklepu osiedlowego - jak ją zwiększyć?”

16 kwietnia br. w stołecznej Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości MAKRO odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Konkurencyjność sklepu osiedlowego - jak ją zwiększyć?”.  Kolejne odbędą się w Katowicach (23 kwietnia) oraz Poznaniu (21 maja).

W ramach 4. edycji programu „Tu mieszkam, tu kupuję” sieć hurtowni MAKRO Cash & Carry rozpoczęła cykl konferencji „Konkurencyjność sklepu osiedlowego - jak ją zwiększyć?”. Pierwsza odbyła się 16 kwietnia w stołecznej Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości. Wzięli w nim udział dziennikarze branżowi oraz kilkudziesięciu właścicieli sklepów.

W ramach konferencji na temat szans i zagrożeń dla handlu tradycyjnego w Polsce dyskutowali dziennikarze mediów branżowych.  Krzysztof Ibisz, znany i lubiany prezenter oraz zwolennik życia „slow” przedstawił oczekiwania polskich konsumentów wobec sklepów osiedlowych. Maciej Kraus z firmy FernPartners omówił zaś zasady skutecznego budowania postrzegania cenowego. O merchandisingu uczestnikom konferencji opowiadał przedstawiciel firmy Unilever, a o zarządzaniu przestrzenią sklepową ekspert firmy A5 Creation, podczas gdy firma Wincor Nixdorf omówiła nowoczesne systemy kasowe. Konferencja stała się ponadto doskonałą okazją do przybliżenia jej uczestnikom sieci franczyzowej ODIDO, która należy do najdynamiczniej rozwijających się na polskim rynku.   

Cykl konferencji „Konkurencyjność sklepu osiedlowego - jak ją zwiększyć?”. organizowany jest przez sieć hurtowni wielkopowierzchniowych MAKRO Cash & Carry oraz sklepów ODIDIO w ramach czwartej edycji programu „Tu mieszkam, tu kupuję”. Patronat nad akcją objęły Krajowa Izba Gospodarcza redakcje magazynów: „Wiadomości Handlowe” i „Handel” oraz serwisów dlahandlu.pl i portalspozywczy.pl. Stołeczną konferencję patronatem objęły Urzędy Dzielnicy Włochy oraz Bielan. Kolejne konferencję odbędą się 23 kwietnia w Katowicach i 21 maja w Poznaniu. Na obie można się rejestrować wchodząc na stronę www.konferencjedlahandlu.pl.

Kontakt dla mediów

Magdalena Figurna
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej
MAKRO Cash & Carry Polska