Twój Partner w Biznesie

Menu
Dla mediów

Komunikaty prasowe

12 maja 2020

„Smaki świąt polskich” - nowy cykl w programie Polskie Skarby Kulinarne

Program Polskie Skarby Kulinarne wzbogacił się o kolejną, tym razem wirtualną, odsłonę poświęconą smakom świąt polskich. W najnowszej odsłonie pojawiły się opowieści nawiązujące do kulinariów „majówkowych”, którym towarzyszy nowoczesna interpretacja dań przygotowanych przez Tomasza Świerczka, szefa kuchni Akademii Inspiracji MAKRO w Krakowie.

więcej
30 kwietnia 2020

Szybki i bezpieczny powrót – apel branży gastronomicznej i MAKRO

Dziś na ręce premiera Mateusza Morawieckiego i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz złożony został wspólny apel MAKRO Cash and Carry Polska oraz organizacji wspierających polską gastronomię o skrócenie, do niezbędnego minimum, czasu, w którym restauracje i bary muszą pozostać zamknięte ze względu na walkę z koronawirusem COVID-19. Apel podpisały m.in: Kongres Szefów Kuchni, Warszawska Organizacja Turystyczna oraz Klub Szefów Kuchni, a także Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

więcej
27 kwietnia 2020

MAKRO Polska rozszerza program wsparcia dla właścicieli małych sklepów oraz polskiej gastronomii

MAKRO Polska rozwija działania wspierające sektor HoReCa oraz klientów tradycyjnego handlu. Od 15 kwietnia dostępna jest specjalnie przygotowana strona internetowa www.zakupynatelefon.makro.pl, na której zebrane są dane sklepów oferujących usługę zakupów na telefon. Natomiast w ramach dalszego wsparcia klientów HoReCa, 7 krajów grupy METRO, w tym MAKRO Polska nawiązało współpracę z portalem Groupon, dzięki czemu na klientów gastronomicznych czekają korzystne warunki  promowania własnych biznesów na tej platformie.

więcej
23 kwietnia 2020

Koreańskie sałatki kimchi – nowość w ofercie MARKO Polska

MAKRO Polska wprowadziło do sprzedaży nowe produkty kuchni azjatyckiej. W ofercie sieci hurtowni pojawiły się kimchi – koreańskie sałatki z kiszonych warzyw w słoikach marki Old Friends Kimchi. Niepasteryzowane, produkowane bez użycia konserwantów oraz polepszaczy smaku, sałatki sprawdzą się zarówno jako dodatki przy daniu głównym czy przystawce, jak i samodzielne danie.

więcej
16 kwietnia 2020

Ponad 2000 posiłków przygotowanych przez MAKRO Polska w ramach akcji #posiłekdlalekarza

MAKRO Polska wspiera pracowników polskiej służby zdrowia,  dostarczając ciepłe posiłki w ramach akcji #posiłekdlalekarza. Dzięki zaangażowaniu firmy, lekarze i personel medyczny szpitala MSWiA w Warszawie liczyć mogą na ciepłe dania, dostarczane we wszystkie dni powszednie. W sumie, od początku akcji, Zespół Kucharzy Akademii Inspiracji MAKRO, zlokalizowanej w Warszawie, przygotował ponad 2000 posiłków.

więcej